Listopad 2013

Soutěže na tomto blogu

3. listopadu 2013 v 13:55 | Jeife |  Novinky
Zdravím lidičkové, bylo mi řečeno, že jediné co v tuto chvíli můžu udělat je, že sem napíšu článek. Tak tedy jdu a udělám to. Ještě před tím mám od Grace vyřídit, že tento blog čeká rekonstrukce. A předem se omlouvám za všechyn nesmysly, ještě jsem jak zdrogovaná z té narkozy :D
Pokud vím tak jsou ve sběratelské komunitě určité názory na soutěže. Ke každému názoru bych se pokusila napsat jeho výhody i nevýhody a i třeba obhájit názor před jeho odpůrci.
1. názor - Nemám nic proti soutěžím, ať už jde o cokoli. - Myslím, že tady moc nevýhod nevidím. Tihle lidé se chtějí, když to tak řeknu "bavit".
2. názor - Nemám nic proti soutěžím, ale soutěže typu "kdo je nejlepší" mi vadí, protože zbytečně zvyšují propast mezi dobrým a špatným, známým a neznámým a podobně. Zde je to taky o tom jak to kdo chápe.. pokud si do hlavy vryjete názor "je to špatné", tak to pro vás bude špatné, ale pokud se na to i přes ten vrytý názor dokážete podívat z jiného úhlu.. možná vám dojde, že to nemusí být jen věcí špatnou. Soutěžemi, kde jde například o to, kdo má nejpřehlednější blog neříkáte, že je někdo špatný nebo dobrý. Pouze je zde možnost (svým hlasem) ocenit to, že si s blogem dal někdo práci, že tomu věnoval čas.
3. názor - všechny soutěže jsou špatné, ať už jsou na jakékoli téma. Zbytečně rozdělují komunitu. - Zakážete malým dětem stavět nejvyšší věže z kostek, dívkám dělat soutěže krásy, chlapcům závody... a tak dále.. Myslíte že to povedek něčemu dobrému? Asi těžko..
Je to druh zábavy.. ne krvavý souboj.. :(

Myslím že zrušení všech soutěží bylo jen krokem do prázdna. Čím toho docílíme?! Toho že lidé budou znudění, v tomto ohledu apatičtí.. Co? To přece ale nechcem, nebo.. nebo snad ano? Poprosila bych vás o názor do komentáře.. myslím že se vším se dá něco dělat. Určitě nechci shrnout všechny do jednoho pytle a říct "tak, teď máte co jste chtěli" ... to mi nepřijde zrovna nejlepší ;)