Nějak to tu vadne =(

19. července 2013 v 8:28 | Jeife |  Novinky
Zdraví vás Jeife, která se záhadnou cestou dostala k přihlašovacím údajům k tomuto blogu. (ok, zas taková záhada to neni, řekla jsem si o ně :D) Chtěla bych říct něco k tomu co se tu právě děje, tak doufám že tenhle článek k něčemu bude..

Nejen tento blog, ale i sběratelství v ČR (ok, abych na to nezapoměla.. i pár slovenských blogů) Řekla bych že ptát se Lidi co se děje?! .. to asi nemá smysl.. asi to všichni víme. Leze na nás špatná nálada, nechuť tohle celé zvednout a jít dál.. na některé i věk, kdy si myslí že jsou na sbírání moc staří. Ale .. težko se to říká.. Jestli to takle půjde dál, tak tu nikdo nezbyde.. nebo třeba jen 5 posledních, kteří se pak navzájem pohádají a seknou s tím. ...byla by škoda zahodit něco tak velkého, co se tvořilo tak dlouho. Tak dlouho, že ani já, kterou asi všichni znáte u toho nebyla.. Takle to dál nejde! Proč nenapíšete na blog.. proč to tam necháváte opuštěné? je to škoda a jsou lidé, kteří by si váš článek rádi přečetli.. ale vy.. Vy je necháte bez jediné zprávy o sobě :( Je to smutný, pojďme s tím něco udělat :)
Na "začátek" to nemusí být nijak dlouhý článek, hlavní je aby byl napsaný dneska (max. včera), nemusíte v něm říkat přesné důvody proč se vám do ranchování nechtělo.. stačí napsat např. že jste tu a že se chcete vrátit.. jen potřebujete chvíli času. ...dát lidem vědět že jste naživu! Kromě "prvních" pár článků se nemusíte do ničeho nutit.. tady to má být koníček, ne další z milionu povinností. Nechce se vám obíhat? napište to do článku a dejte si s obíháním pauzu, nemáte chuť připisovat nová SR? nedělejte to.. však to taky chvíli počká. Nemáte chuť fotit? tak se do toho probůh nenuťte. Tím to celé jen zhoršíte, potože začnete z koníčka dělat nepřijemnou povinnost. ..a to není cesta jak znovu začít.

Další věc, která (myslím že nás všechny) docela zabíjí.. věčné hádky přes fb. Jedna má méně povedené sedlo, druhá jí do toho hned začne šťourat, jako by od začátku byla profík.. A další a další.. bohužel. Pak tedy jsou 2 znepřátelené "holky" jestli vás tak můžu nazvat. Ano.. hádat se je lidské, s tím nic neuděláte.. Jediné jak se z toho dá rozumně vyjít je nepřidávat se ani na jednu stranu.. a to i kdyby to bylo úplně jasné že rancherka č. 2 má pravdu. Ne, pokud to uděláte, tak se ze 2 jednotlivců stanou 2 skupiny... když budou obě cca stejně silné, tak z toho bude válka a spousta lidí to ponese dost špatně (ať už budou na straně poražených, nebo na straně nečestných výherců). Pokud to bude skupina proti jednotlivci.. jednotlivec (ač nerad) naoko přizná porážku a nejspíš pod nátlakem z tohoto ještě poměně krásného světa odejde.. Ale víte že tímhle se skupina vlastně i tak trochu "upevňuje"? ano.. zní to divně.. ale když má stejný cíl, tak jí to sjednocuje... no to by se dalo přežít, jednou. Ale co se stane po tom, co je jeden člen skupiny "ukamenován"? zamyslete se ... je potřeba další cíl! A kde jinde hledat, skoro nikdo nový nepřichází... kde jinde než ve svých řadách! ...chytrým lidem už to teď dochází. Ano.. pomalu bychom se takto navzájem pozabíjeli.. doufám že aspoň části z vás se to dostane do paměti.. doufám že si na mě a na větu :Nepřidávat se ani k jedné straně! vzpomenete.. můžu jen doufat, je to váš život.

Aby tento článek nebyl jen výkřikem do tmy... můžete se prosím vyjádřit do komentářů? ..
Pro ty, kteří článek sice četli, ale nedovedou z toho upatlat pár vět (to se týká i mě.. občas s tím mám dost velké problémy) tu má pár otázek :)
1. kde myslíte že se stala/děje chyba?
2. je potřeba to tu zvednout. Pomůžete nám s tím?
3. máte chvíle kdy se vám do ranchování vůbec nechce, ale pak se vrátíte v plné náladě.. jak to děláte? nějaká rada pro ty, kteří to potřebují? :)
4. i když třeba fb nemáte (ony se k vám ty hádky stejně dostanou) dokázali by jste se nepřidat v hádce ani na jednu stranu, i když by jste k tomu byli vyzváni, nebo jste viděli že jedna stana prostě tu 100% pravdu má. Bylo by to těžké, ale dokázali by jste to?

Tak díky všem co článek přečetli a odpověděli na otázky, nebo se k tomu jakkoli jinak vyjádřili. Ty komentáře pro mě hodně znamenají... ale co pro mě.. pro celý tento svět :)

Hm.. byl to můj první článek na podobném blogu (tzn. že by tu němelo být moc věcí a keců o mě) tak doufám že se mi to aspoň trochu podařilo. A i pokud ne.. budu ráda když mi nějak poradíte do komentářů.
A když už jsem se do toho pustila... jdu změnit téma týdne, už to tam visí hoooodně dlouho. Takže téma je : Já a koně (nebo pokud na koních nejezdíte ani s nimi nejste v kontaktu, tak Já a jiný sport/koníček)
Rozepsat se, jak to vaše "velké šílenství" začlo... kdo vás ze začátku podporoval, co vám to přináší... ano, naše blogy jsou o modelech KONÍ, ale tohle bude také článek o KONÍCH ... jen tedy o těch živých :)
Další věc, kterou tu jdu rychle změnit.. odběr novinek. To mi tu chybí a myslím že nejen mě. Tak pokud můžete a chcete.. dejte si ho ;)
Jestli je tu ještě něco, co by jste rádi změnili (blog) tak do komentářů, já s tím možná můžu něco udělat ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terybery Terybery | E-mail | Web | 19. července 2013 v 13:52 | Reagovat

Vážně skvělý článek,ale pochybuju, že by to někoho změnilo a že se tím budou všichni řídit.... :-(
1. V tom, že si nejsme všichni rovni, dělíme se na skupinky a navzájem se přes net urážíme
2. Nenapadá mě jak, ale ano
3. Ano, ale je to prostě jen z lenosti, tak že jakmile to ze mě opadne nebo mám nějakou skvělou novinu, tak se ozvu. :)
4. Já už to tak dělám od samého začátku.

2 Jeife Jeife | E-mail | Web | 19. července 2013 v 19:54 | Reagovat

[1]: jé, díky za koment.. první z těch 24 :D co to viděli.
Já vím že nemůžu nikomu přikazovat.. jen se snažím aby se nad tím lidé zamysleli.

3 Wolke Wolke | 19. července 2013 v 21:48 | Reagovat

Ano dělíme se na dvě ( možná tři skupiny ) , jde tu hlavně o to že možná to ani tak nevipadá :-? se mezi námi vytvořila určitá pravidla , někteří je vidí , někteří ne a oroto jsou často právě nováčci střetem sporů :-x . Je pravda že já osobně musím ukázat svůj názor a stojím si zaním :-P . Tahle komunuita už , ale stejně opadá , hledáš tu to co tu není , možná je , co já vím , možná s to schovává. Víš není zrovna příjemné když se vám při focení každý druhý směje . Nedokážu se bránit ... Stydím se . Možná nejsem sama . Tak hodně štěstí a hlavně živou budoucnost ( Minulost plná trápení , přítomnost plná obav , budoucnost plná naděje :-)

4 hanicka.konicek hanicka.konicek | E-mail | Web | 20. července 2013 v 10:01 | Reagovat

no já myslím, že zas tak hrozné to nebude, o prázdninách je jenom víc rančů mimo - dovolená a tak, uvidíš v září ;)
a důvod končení díky věku - já když jsem psala, že na LS pojedu až mi bude 18 vlastním autem tak v komentech se objevilo něco na způsob "a nebudeš si připadat straá mezi námi?"  tak nikdy by mě to nenapadlo, ale do komunity sběratelek snad patří všichni bez rozdílu věku ne =)
já snad nikoho z rančerek na fb nemám, takže jsem v pohodě, do žádné války se nepouštím =D
1) nemyslím, že je někde velká chyba, moná prázdniny, pak se lidi vrátí, ale raději ať rančují ti, které to baví, než ti co by jenom otrávili ostatní
2 nevím jak ale klidně
3 jasně že jo =D prostě jenom počkám, až se mi zase začne chtít, jinak to snad nejde, když nemáš chuť, tak nic nedokážeš ;)
4 nevím, to se takto těžko říká, ale přes net je lehké říct ne a hádku ignorovat
jé odběr novinek mi moc chyběl, to je základ =D

5 ranch-white-rose ranch-white-rose | 20. července 2013 v 10:19 | Reagovat

Máš pravdu, ale už to tak je. Myslím že svět nenapravíme, musíme se snažit my, motivovat ostatní, nepolevovat, nepokládat důvody, proč to takhle enchat. Je to ale těžké. Nechci sedět u počítače, ale tak nějkak cítím, že tuhle komunitu prostě nemůžu zradit. Když skončím já, skončí možná plno lidí, kteří ve mě viděli motivaci. Možná ti to ti lidi nenapíšou, ale každý rancher plno lidí motivuje, některý víc, některý méně, ale každý alespoň trošku, proto si každý musíme ponechat svoji hrdost a dotáhnout to aspoň do okamžiku, než se to tu spraví, tak to cítím já...

Je pravda, že druhý odstavec má plno do sebe, ale myslím, že by jsme se zase neměli ani příliš přetvařovat. Já prostě když ale vidím že např. nějaká strašně slavná rancherka např. Garahorse vyrobí hnusný sedlo a všichni jí píšou "to je to nejdokonalejší sedlo co jsem kdy viděla!" a já vidím, že to píšou jen protože jí chcou lést do pr**** a potom nějaká neznámá rancherka vyrobí naprosto dokonalé sedlo a všichni jen "blé, tady to máš roztřepený, tady křiví... Garahorse dělá beztak nejlepší sedla", tak se prostě kolikrát neudržím! Nesnáším tohle rozřazování na skupiny, kdy by lidi té Garahorse vychválili do nebes i kdyby jen ustřihla proužek papíru a považovala to za sedlo, jen protože ji řadí do té nejvyšší skupiny a udělali by cokoliv, aby se jí zavděčili.

1. závist, nespravedlnost, někteří se povyšují nad ostatní. Nelíbí se mi automatické vyřazení, kdy je třeba fotosoutěž, je zadání do prvního kola a někdo ikdyž neviděl jedinou fotku soutěže napíše: ,,stejně vyhraje Frisullka." Ano, Frisullka krásně fotí, ale tohle automatické vyřazení je podle mě jedna z nejhorších věcí, někteří vůbec druhým nedávají šanci!
2. Moc ráda, napiš mi na skype, můžeme vytvořit jakousi nápravní skupinu (třeba)...
3. Nemám ráda chvíle, kdy vím, že prostě MUSÍM napsat, protože jsem to třeba slíbila. Když někdy napíšu na blog, že si třeba dávám na týden stávku, konečně si polevím. Prvních pár dní si užívám a pak se mi vlastně začně stýskat, po komunitě, focení... po všem a v hlavě se mi začnou líhnout nové nápady =)
4. těžké ano, ale dokážeme všechno, tomu věřím =)

6 ranch-white-rose ranch-white-rose | 20. července 2013 v 10:19 | Reagovat

[5]: oh... já snad napsala celý článek =D. Tak to vypadá, když jsem v ráži =)

7 Franch Franch | E-mail | Web | 25. července 2013 v 11:35 | Reagovat

1. Nevím přesně, ale je to asi tak že ti co tu jsou a byli došli do věku přes patnáctku a už se jim nechce a další děti v našem věku kdy jsme začínali  neví o tomto světě a nebo jsou už tak líní že nechtěj se sem zapojit.

2. Na těchto stránkách jsem poprvé. řekni mi jak a pomůžu.

3. Většinou mě hodně povzbudí nový model.

4.Zrovna teď, byla tu menší hádka ohledně nějakého nepovedeného CMka, nebo co. Sama jsem tuhle věc jednou absolvovala, ale ty komentáře u té holky byli ještě horší než u mě (zvýšená agresivita že by? :D ) Udělala jsem si svůj názor.. ale na konec jsem ho nikomu neříkala- raději.

8 Megi Megi | E-mail | Web | 28. července 2013 v 12:01 | Reagovat

1. to opravdu netuším :/ podle mě si většina myslí, že už na to jsou moc staří
2. no jestli bude jak tak moc ráda :-)
3. no skvělý příklad z toho když jsem byla v Chorvatsku: Pohádala jsem se s bratrancem a on mi pořád vyčítal, že sbírám modely koní. Měla jsem chuť větší než kdy jindy s tím seknout. Ale neustále dokola jsem si opakovala, že bych zklamala X lidí, jako někteří už zklamali mě a že když už za to jsem dala tolik peněz, tak snad nechci vyhodit ty pěníze tím, že veškerý modely strčim do krabice na půdu, protože nemám srdce je prodat. Fakt mi to hodně pomohlo a když jsmee jeli domů, hrozně jsem se těšila, jak si zase pokecám s těma úžasnýma lidma, co tu ještě zůstaly.
4. no fb fakt nemám, ale asi bych se snažila držet od té hádky nebo dokonce války kilometry daleko, z vlastní zkušenosti vím k čemu to většinou na konci vede :-)

9 Jewel Jewel | 2. srpna 2013 v 17:41 | Reagovat

.....Já nechápu, jak může někdo napsat takový článek jako ty Jeife. Máš nekutečnou pravdu, vážně to tu mezi námi skřípe..je potřeba s tím něco udělat.
1. Podle svých zkušeností, i mě většinou postihne "líná nálada" a vůbec se mi do ničeho nechce. Ohledně hádek - k tomu se nebudu vyjadřovat, nemám o ničem takovém ani páru, nikdy jsem žádnou nezažila ani jsem se žádné nezučastnila..
2. Vynasnažím se! :D
3. Stačí chvíle klidu, třeba jeden,dva týdny "neranchování", vyčistit si hlavu.
4. Nikdy jsem to nezažila, takže si to ani neumím představit. Ale asi nejduležitější je, zůstat v tu chvíli nad věcí.

10 Jewel Jewel | 2. srpna 2013 v 17:42 | Reagovat

Měl to být kompliment, dobře se mi články od tebe čtou, píšeš je vážně srdcem, je to znát! :))

11 Naervon Naervon | Web | 9. srpna 2013 v 15:03 | Reagovat

Takže ty v podstatě pobízíš lidi, aby se vrátili k psaní, a zároveň jim říkáš, aby se do toho nenutili v jednom odstavci. To dává málo smysl.

Co se týče sběratelské komunity, ta je, jaká je, a nezmění se, pokud se sběratelky budou bavit hádáním, zakládat centrály sběratelství na blogu.cz a LS uspořádávat na půdách škol, dvorcích a putykách. Je to všechno o úrovni, počtu sběratel a úctě a respektu pro ostatní a jejich modely. Všechno souvisí se vším, jako had kousnutý ve vlastní ocase - pro celkové zlepšení je třeba více nadšených sběratelek, více sběratelek přináší daleko víc hádek a rozkolů, nepříjemné prostředí odrazuje ty zapálenější, fajn sběratelky, atd. atd.
Můžeš kázat o tom, jak na sebe musíme být všichni hezcí a snažit se udržet společnost. Já to taky dělala, před nějakou dobou. Ale dokud tu bude náplava slečen, které přelétavě lichotí a pomlouvají střídavě v podstatě všem a všechny, kteří jsou na tom z jejich pohledu líp, o moc se to nezlepší.

Co se týče tvé poslední otázky, tak za mně spíš ne. Nezvládnu jen tak přehlédnout problém a nezastat se toho, komu se podle mého děje křivda. A už vůbec nehodlám být stranou, když si někdo hojí vlastní ego na těch, které považuju přátele.

Podle mě je tomu všemu třeba dát čas. Jít dobrým příkladem a doufat, že se ostatní chytí. Že až povyroste a přejde pubertu nová generace sběratelek, že u modelů i vydrží a nebudou houfně prodávat modely a kašlat na sbírání jen proto, že chtějí zvíře/foťák/oblečení či se o ně začal zajímat nějaký kluk. Že jednou budou LS velké, plné hezkých modelů, pořádané třeba v kulturních domech či hezkých restauracích. Že se tu objeví daleko víc konkurence v krásném CMkování. Že budou lidi daleko tolerantnější, tomu nevěřím ani já :D A že se KONEČNĚ bude brát sbírání modelů koní v ČR jako seriózní 'sport', koníček, a ne jako zábavka pro odrostlá děcka (ano, šokovala mě Rainbow s komentem o tom, že jí někdo řekl, jestli si bude mei nimi připadat stará... v 18? To já bych si pak měla tuplem přijít jako stará škeble už... :D ).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama