Červenec 2013

Jsem zpět

31. července 2013 v 11:38 | Keník |  Novinky
Ahoj!
Po článku Jeife jsem se přeci jen na CAMH vrátila!Trochu to tu oživím a hlavně: !hledáme nové adminky!
Zapiště se pod tento článek :)
(prosím i ty Jeife,jestli chceš a Nelča totéž)
K tomuto blogu změním heslo a konec zápisu bude 10.8.2013.Každý má šanci!Chci,aby na tomto blogu byli adminky 3,plus já Keník. Vyberu si podle toho,proč zde chcete být adminky a jak píšete články,popřípadě jestli jste aktivní.

Přihláška:

Přezdívka:
Ranch:
Jak často bys psala články?
Jak bys přespěla k řančerské komunitě?
Proč chceš být adminkou?

Keník

Nějak to tu vadne =(

19. července 2013 v 8:28 | Jeife |  Novinky
Zdraví vás Jeife, která se záhadnou cestou dostala k přihlašovacím údajům k tomuto blogu. (ok, zas taková záhada to neni, řekla jsem si o ně :D) Chtěla bych říct něco k tomu co se tu právě děje, tak doufám že tenhle článek k něčemu bude..

Nejen tento blog, ale i sběratelství v ČR (ok, abych na to nezapoměla.. i pár slovenských blogů) Řekla bych že ptát se Lidi co se děje?! .. to asi nemá smysl.. asi to všichni víme. Leze na nás špatná nálada, nechuť tohle celé zvednout a jít dál.. na některé i věk, kdy si myslí že jsou na sbírání moc staří. Ale .. težko se to říká.. Jestli to takle půjde dál, tak tu nikdo nezbyde.. nebo třeba jen 5 posledních, kteří se pak navzájem pohádají a seknou s tím. ...byla by škoda zahodit něco tak velkého, co se tvořilo tak dlouho. Tak dlouho, že ani já, kterou asi všichni znáte u toho nebyla.. Takle to dál nejde! Proč nenapíšete na blog.. proč to tam necháváte opuštěné? je to škoda a jsou lidé, kteří by si váš článek rádi přečetli.. ale vy.. Vy je necháte bez jediné zprávy o sobě :( Je to smutný, pojďme s tím něco udělat :)
Na "začátek" to nemusí být nijak dlouhý článek, hlavní je aby byl napsaný dneska (max. včera), nemusíte v něm říkat přesné důvody proč se vám do ranchování nechtělo.. stačí napsat např. že jste tu a že se chcete vrátit.. jen potřebujete chvíli času. ...dát lidem vědět že jste naživu! Kromě "prvních" pár článků se nemusíte do ničeho nutit.. tady to má být koníček, ne další z milionu povinností. Nechce se vám obíhat? napište to do článku a dejte si s obíháním pauzu, nemáte chuť připisovat nová SR? nedělejte to.. však to taky chvíli počká. Nemáte chuť fotit? tak se do toho probůh nenuťte. Tím to celé jen zhoršíte, potože začnete z koníčka dělat nepřijemnou povinnost. ..a to není cesta jak znovu začít.

Další věc, která (myslím že nás všechny) docela zabíjí.. věčné hádky přes fb. Jedna má méně povedené sedlo, druhá jí do toho hned začne šťourat, jako by od začátku byla profík.. A další a další.. bohužel. Pak tedy jsou 2 znepřátelené "holky" jestli vás tak můžu nazvat. Ano.. hádat se je lidské, s tím nic neuděláte.. Jediné jak se z toho dá rozumně vyjít je nepřidávat se ani na jednu stranu.. a to i kdyby to bylo úplně jasné že rancherka č. 2 má pravdu. Ne, pokud to uděláte, tak se ze 2 jednotlivců stanou 2 skupiny... když budou obě cca stejně silné, tak z toho bude válka a spousta lidí to ponese dost špatně (ať už budou na straně poražených, nebo na straně nečestných výherců). Pokud to bude skupina proti jednotlivci.. jednotlivec (ač nerad) naoko přizná porážku a nejspíš pod nátlakem z tohoto ještě poměně krásného světa odejde.. Ale víte že tímhle se skupina vlastně i tak trochu "upevňuje"? ano.. zní to divně.. ale když má stejný cíl, tak jí to sjednocuje... no to by se dalo přežít, jednou. Ale co se stane po tom, co je jeden člen skupiny "ukamenován"? zamyslete se ... je potřeba další cíl! A kde jinde hledat, skoro nikdo nový nepřichází... kde jinde než ve svých řadách! ...chytrým lidem už to teď dochází. Ano.. pomalu bychom se takto navzájem pozabíjeli.. doufám že aspoň části z vás se to dostane do paměti.. doufám že si na mě a na větu :Nepřidávat se ani k jedné straně! vzpomenete.. můžu jen doufat, je to váš život.

Aby tento článek nebyl jen výkřikem do tmy... můžete se prosím vyjádřit do komentářů? ..
Pro ty, kteří článek sice četli, ale nedovedou z toho upatlat pár vět (to se týká i mě.. občas s tím mám dost velké problémy) tu má pár otázek :)
1. kde myslíte že se stala/děje chyba?
2. je potřeba to tu zvednout. Pomůžete nám s tím?
3. máte chvíle kdy se vám do ranchování vůbec nechce, ale pak se vrátíte v plné náladě.. jak to děláte? nějaká rada pro ty, kteří to potřebují? :)
4. i když třeba fb nemáte (ony se k vám ty hádky stejně dostanou) dokázali by jste se nepřidat v hádce ani na jednu stranu, i když by jste k tomu byli vyzváni, nebo jste viděli že jedna stana prostě tu 100% pravdu má. Bylo by to těžké, ale dokázali by jste to?

Tak díky všem co článek přečetli a odpověděli na otázky, nebo se k tomu jakkoli jinak vyjádřili. Ty komentáře pro mě hodně znamenají... ale co pro mě.. pro celý tento svět :)

Hm.. byl to můj první článek na podobném blogu (tzn. že by tu němelo být moc věcí a keců o mě) tak doufám že se mi to aspoň trochu podařilo. A i pokud ne.. budu ráda když mi nějak poradíte do komentářů.
A když už jsem se do toho pustila... jdu změnit téma týdne, už to tam visí hoooodně dlouho. Takže téma je : Já a koně (nebo pokud na koních nejezdíte ani s nimi nejste v kontaktu, tak Já a jiný sport/koníček)
Rozepsat se, jak to vaše "velké šílenství" začlo... kdo vás ze začátku podporoval, co vám to přináší... ano, naše blogy jsou o modelech KONÍ, ale tohle bude také článek o KONÍCH ... jen tedy o těch živých :)
Další věc, kterou tu jdu rychle změnit.. odběr novinek. To mi tu chybí a myslím že nejen mě. Tak pokud můžete a chcete.. dejte si ho ;)
Jestli je tu ještě něco, co by jste rádi změnili (blog) tak do komentářů, já s tím možná můžu něco udělat ;)